The Amplified Blue Planet-Online συνάντηση με τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές και τις μαθήτριες των συνεργαζόμενων σχολείων (Πέμπτη 6 Ιουνίου 2024)

Σήμερα, Πέμπτη 6 Ιουνίου 2024, αφού απαντήσαμε τα ερωτηματολόγια και γράψαμε “What do you like in this project?”, πραγματοποιήθηκε μέσω της πλατφόρμας του ESEP (European School Educational Platform), μια online συνάντηση με τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς και τα παιδιά των άλλων σχολείων που συμμετείχαν στο eTwinning πρόγραμμα “The Amplified Blue Planet”.

Παίξαμε στο Kahoot το quiz για την ασφάλεια στο Διαδίκτυο “The Amplified Blue Planet – Quiz for e-Safety“ και στείλαμε στο  Padlet ευχές για καλές διακοπές, χρησιμοποιώντας τη νέα δυνατότητα για δημιουργία εικόνων μέσω AI με το text to image tool “I Can Draw”.

Κάποιες από τις ευχές που στείλαμε στους τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές και τις μαθήτριες των συνεργαζόμενων σχολείων:

Καλό καλοκαίρι!