Παρουσίαση του Ευρωπαϊκού Προγράμματος eTwinning “The Amplified Blue Planet” (Τετάρτη 29 Μαΐου 2024)

Το απόγευμα της Τετάρτης 29 Μαΐου 2024, στην εκδήλωση παρουσίασης των δράσεων του σχολείου μας κατά τη φετινή χρονιά 2023-24, στο αμφιθέατρο του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση των βασικών δράσεων του Ευρωπαϊκού Προγράμματος eTwinning “The Amplified Blue Planet” .

Δόθηκαν τα πιστοποιητικά συμμετοχής στους 13 μαθητές και μαθήτριες της Α τάξης που συμμετείχαν στο πρόγραμμα: Γαγανάκης Ηλίας, Δρακακάκη Ειρήνη, Δρακακάκη Μεταξία, Ζαφειρόπουλος Παναγιώτης, Καποτάς Νικόλαος, Κόντος Χρήστος, Κωστάκου Λυδία, Πλακαντωνάκη Μελίνα, Σκουλιδά Νεφέλη Ευδοκία, Σμυρνής Γεώργιος, Σπηλιόπουλος Μάξιμος, Ταβουλάρης Ιωάννης και Χατζηδάκη Θεανώ.

Δόθηκαν επίσης οι βεβαιώσεις συμμετοχής των 5 μαθητών και μαθητριών της Α τάξης που συμμετείχαν στην 3D σχεδίαση της διαστημικής βάσης στο φεγγάρι, στα πλαίσια του διαγωνισμού “Mooncamp challenge 2023-24”: Γαγανάκης Ηλίας, Ζαφειρόπουλος Παναγιώτης, Πλακαντωνάκη Μελίνα, Σκουλιδά Νεφέλη Ευδοκία και Χατζηδάκη Θεανώ.

Δείτε την παρουσίαση του προγράμματος και κάποια στιγμιότυπα της εκδήλωσης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!! Ήταν μια καταπληκτική ομάδα και είμαι πολύ περήφανη για όλους.

Η καθηγήτρια Πληροφορικής

Λυμπεροπούλου Κυριακή