Δενδροφύτευση στο χώρο του σχολείου μας

Στις 25 Μαΐου 2022, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας δενδροφύτευση με τη συνεργασία μαθητών/τριών, εκπαιδευτικών, του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και του Δήμου Κηφισιάς.

Τα δένδρα και οι θάμνοι που φυτεύτηκαν προτάθηκαν και διατέθηκαν από τον Δήμο Κηφισιάς, αφού πρώτα έγινε μελέτη του προαύλιου χώρου του σχολείου.

Στόχος αυτής της δράσης ήταν ο καλλωπισμός του χώρου του σχολείου και η ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών σε θέματα που αφορούν την αγάπη για τη φύση και την προστασία του περιβάλλοντος.

Ευχαριστούμε τον σύλλογο γονέων για την συμβολή του στον προγραμματισμό και την υλοποίηση της δράσης.

Ευχαριστούμε επίσης θερμά τον Αντιδήμαρχο Περιβάλλοντος του Δήμου Κηφισιάς κ. Γεώργιο Σκορδίλη, που υποστήριξε και οργάνωσε αυτή τη δράση και το έμπειρο συνεργείο του Δήμου Κηφισιάς που συνεργάστηκε άψογα με τους μαθητές του σχολείου κατά τη διάρκεια της δενδροφύτευσης.

Οι υπεύθυνοι καθηγητές: Πουλογιαννόπουλος Παύλος και Καρύδη Βάλια