Χριστούγεννα στο σχολείο

Όμορφη εποχή τα Χριστούγεννα, φώτα πολλά, ευχές και δώρα.   Αληθινή χαρά όμως είναι να προσφέρεις, να ανοίγεις την καρδιά σου, να σκέφτεσαι κι αυτούς που δεν είναι το ίδιο ευτυχισμένοι με σένα.Έγινε λοιπόν μια ακόμα χριστουγεννιάτικη αγορά στο σχολείο μας το απόγευμα του Σαββάτου 08/12/2018. Ο Σύλλογος Γονέων, ο Σύλλογος Διδασκόντων και σύσσωμη η κοινότητα των μαθητών μας συνεργάστηκαν, όπως πάντα, αρμονικά μεταξύ τους  και με την ευγενική φροντίδα της κυρίας Βασιλικής Κωνσταντίνου όλα οργανώθηκαν ιδανικά.  Είχε πολλές και όμορφες μυρωδιές από γλυκά, φώτα πολλά, μουσική και προπάντων πολύ κέφι, πολλή χαρά. Όλα τα πρόσωπα ήταν φωτισμένα από το υπέροχο εκείνο φως της αγάπης και της προσφοράς. Τα παιδιά φτιάξανε δώρα και πολλά πολλά γλυκά, οι καθηγήτριες του σχολείου μας έφτιαξαν το δικό τους ”πάγκο” με νοστιμιές και γλυκό κρασί. Όλα ήταν όμορφα και ζεστά και χαρούμενα.

Ένα μέρος από τα έσοδα διατέθηκε στο Ίδρυμα ”Αγία Άννα” και τα υπόλοιπα θα χρησιμοποιηθούν για τις ανάγκες του σχολείου. Μακάρι έστω λίγο από αυτό το φως των Χριστουγέννων να καταυγάζει τη ζωή μας και τις υπόλοιπες μέρες του χρόνου.