Χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό Bazaar (Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023)

Φέτος είχαμε και πάλι τη χαρά να διοργανώσουμε μαζί με τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας,  το χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό Bazaar μας, το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023.

Μια γιορτή αγάπης, ελπίδας, αλληλεγγύης, προσφοράς και εθελοντισμού. Μια γιορτή ευαισθητοποίησης των παιδιών στην αξία της κοινωνικής προσφοράς με την αμέριστη πάντα βοήθεια των καθηγητών/καθηγητριών και των γονέων/κηδεμόνων του σχολείου μας.

Σε κλίμα γιορτινό και με τις μελωδίες Χριστουγεννιάτικων τραγουδιών, πάνω από 35 ομάδες μαθητών και μαθητριών προσφέρθηκαν να ετοιμάσουν καταπληκτικά, πρωτότυπα, χειροποίητα στολίδια και υπέροχα γλυκίσματα που έφτιαξαν  με πολλή αγάπη, φαντασία και χριστουγεννιάτικη διάθεση, συμβάλλοντας με τον τρόπο αυτό στον φιλανθρωπικό σκοπό του Bazaar και γεμίζοντας την καρδιά μας ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο.

Μέρος των εσόδων, όπως κάθε χρονιά, θα προσφερθεί στη Χριστιανική Στέγη της  Αγίας Άννας που βρίσκεται στην περιοχή της Ν. Κηφισιάς.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν!!!