Επίσκεψη της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, κας Νίκης Κεραμέως στο σχολείο μας

Σήμερα, Παρασκευή 15 Απριλίου 2022, τελευταία ημέρα μαθημάτων πριν τις διακοπές του Πάσχα, είχαμε την τιμή και τη χαρά να επισκεφθεί το σχολείο μας η Υπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων, κα Νίκη Κεραμέως. Στην επίσκεψη ήταν παρών και ο Δήμαρχος Κηφισιάς, κ. Γεώργιος Θωμάκος.

Η Υπουργός επισκέφθηκε, αρχικά, το Εργαστήριο Πληροφορικής του σχολείου, όπου συνομίλησε με μαθητές και μαθήτριες και ενημερώθηκε για τη συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα Erasmus+ “AMUSING” (Adapting Museums For Educational Inclusive Goals).

Στη συνέχεια, επισκέφθηκε Τμήμα της Γ΄ Γυμνασίου του σχολείου, όπου συνομίλησε με μαθητές και μαθήτριες για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων, τον Σχολικό Επαγγελματικό Προσανατολισμό και τις σκέψεις τους για το μέλλον.

Τέλος, στο Γραφείο του Συλλόγου Διδασκόντων συναντήθηκε με τους/τις εκπαιδευτικούς του σχολείου και συνομίλησε μαζί τους για επίκαιρα εκπαιδευτικά ζητήματα.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων στο σχολείο μας: