Πίνακας με πληροφορίες για την παροχή ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης από τις/τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες, αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

τις τελευταίες εβδομάδες κληθήκαμε όλοι να ανταποκριθούμε σε έναν νέο τρόπο εξ αποστάσεως εκπαίδευσης με σύγχρονες και ασύγχρονες μεθόδους διδασκαλίας. Όπως κάθε αλλαγή στη ζωή μας, έτσι και αυτή, απαιτεί ένα εύλογο χρονικό διάστημα προσαρμογής. Κάνοντας έναν πρώτο απολογισμό της μέχρι τώρα πορείας μας στις νέες αυτές μεθόδους διδασκαλίας μπορώ να πω ότι τόσο οι  εκπαιδευτικοί, όσο και μαθητές/τριες με την υποστήριξη των γονέων και κηδεμόνων τους ανταποκριθήκαμε μαζικά και με πολύ θετική διάθεση. Συνεχίζουμε, λοιπόν, δυναμικά με την ίδια διάθεση και έτοιμοι για την αντιμετώπιση των όποιων δυσκολιών με υπομονή, αισιοδοξία και συνεργασία.

Για τη διευκόλυνσή σας ακολουθεί ένας Πίνακας για την ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, στον οποίο θα βρείτε πληροφορίες για τις/τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

Καλή συνέχεια στην προσπάθειά μας με υγεία!

Νικόλαος Ι. Κούκης

Ασύγχρονη εξ αποστάσεως – Ενημέρωση για όλους τους εκπαιδευτικούς του 3ου Γυμνασίου Κηφισιάς_29_4_2020